نسل هشتم پردازنده‌های اینتل رسماً معرفی شد؛ چیپ‌های آپدیت شده‌ی نسل هفتم

اینتل خبر داد پردازنده‌های نسل هشتم این شرکت، تا ۳۰ درصد از نسل هفتم سریع‌تر خواهند بود. امروز ولی اینتل نسل هشتم پردازنده‌های خود را رسماً معرفی کرد؛ چیپ‌هایی که امروز اینتل می‌گوید از نسل هفتم ۴۰ درصد سریع‌تر هستند.
اینتل همچنین خبر می‌دهد که برای کامپیوترهایی که حدود ۵ سال از عمر آنها می‌گذرد، چیپ‌های جدید می‌توانند عملکرد و بازده‌ دوبرابری داشته باشندخود اینتل به طراحی چیپ‌های نسل هشتم می‌گوید: «Kaby Lake Refresh». همان‌طور که می‌دانید، کیبی لیک (نسل هفتم) هم آپدیتی بود که روی اسکای لیک (نسل ششم) عرضه شد. در واقع، اسکای لیک، کیبی‌لیک و همینطور نسل آخری که امروز عرضه شده، همه از فرایند ساخت ۱۴ نانومتری استفاده کرده‌اند. هرچند اینتل اکنون می‌گوید که این فرایند برای نسل هشتم، «۱۴ نانومتری پلاس» نام داردعجیب نیست اگر درهم‌آمیختگی ارائه پردازنده‌های نسل هشتم باعث شده تا حدی گیج شوید. در حالی که نسل هشتم از فرایند ساخت ۱۴ نانومتری بهره می‌برد، این شرکت می‌خواهد برخی از پردازنده‌های قدرتمندترش را در پاییز با فرایند ساخت ۱۰ نانومتری (در همین نسل هشتم!) روانه بازار کند؛ فرایندی که وعده‌اش در نسل نهم داده شده بود.
به این شکل، در نسل هشتم پردازنده‌های اینتل از فرایند ساخت ۱۴ نانومتری پلاس، ۱۴ نانومتری پلاس-پلاس و ۱۰ نانومتری استفاده خواهد شد. درنتیجه اگر تصمیم گرفتید پردازنده دسکتاپ خود را آپدیت کنید، حتماً به فرایند ساخت آن نیز توجه داشته باشید تا بهترین شرایط ممکن را انتخاب کنید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *